Optimismus jako základní předpoklad k úspěchu

Optimismus jako základní předpoklad k úspěchu

Optimismus jako základní předpoklad k úspěchu 922 575 admin

Považujete se za optimisty, pesimisty či realisty? Postoj k životu má vliv nejen na osobní život, ale i na ten pracovní. Podnikání není v České republice snadné a mnoho lidí, kteří se do podnikání pustí, je svým okolím nazýváno „naivními blázny“. Jenže právě ona naivita je často zaměňována za zdravý optimismus. Známé rčení o poloprázdné/poloplné sklenici dokonale vystihuje rozdíl mezi optimistou a pesimistou a úspěšný podnikatel podobným způsobem vidí své podnikání. Co je pro někoho úspěchem, jinému nestačí a své další snažení vzdá. Některé studie skutečně ukazují, že rysy osobnosti, jako je optimismus a pesimismus, mohou ovlivnit mnoho oblastí vašeho zdraví a pohody. Pozitivní myšlení, které obvykle přichází s optimismem, je klíčovou součástí efektivního zvládání stresu. A efektivní zvládání stresu je spojeno s mnoha přínosy pro zdraví. Pokud máte sklon být pesimističtí, nezoufejte – můžete se naučit dovednosti pozitivní myšlení.

Optimista je pro jiné lidi magnetem

Optimisté bývají zpravidla veselí a zábavní lidé, kteří jsou často vyhledáváni nejen ve společnosti, ale také v obchodní sféře. Pozitivní myšlení neznamená, že držíte hlavu v písku a ignorujete méně příjemné životní i pracovní situace. Pozitivní myšlení znamená, že k nepříjemnosti přistupujete pozitivnějším a produktivnějším způsobem. Věříte tomu, že se stane to nejlepší, ne to nejhorší a to je často jedním z důvodů, proč optimista předběhne v povýšení člověka, který nevěří, že všechny své pracovní cíle splní. Obchodní partneři podvědomě raději jednají s člověkem, který působí dojmem, že sjednaný obchod bude bezpodmínečně úspěšný.

Zaměření na pozitivní myšlení

Můžete se naučit přeměnit negativní myšlení na pozitivní. Tento proces je jednoduchý, ale vyžaduje čas a praxi – konec konců vytváříte nový zvyk. Určete oblasti, které se mají změnit. Pokud se chcete stát optimističtějšími a zapojit se do pozitivnějšího myšlení, nejprve identifikujte oblasti svého života, u kterých obvykle myslíte negativně, ať už je to práce nebo vztah. Můžete začít malým zaměřením na jednu oblast a přistupovat pozitivnějším způsobem.

  • Pravidelně se během dne zastavte a vyhodnoťte, na co si myslíte. Pokud zjistíte, že vaše myšlenky jsou převážně negativní, zkuste najít způsob, jak je přeměnit na pozitivní.
  • Dejte si svolení k úsměvu nebo smíchu, zejména v těžkých dobách. Hledejte humor v každodenních všedních dnech. Více smíchu znamená méně stresu.
  • Cvičení může pozitivně ovlivnit náladu a snížit stres. Dodržujte zdravou stravu, abyste podpořili svou mysl a tělo. Naučte se techniky, jak zvládat stres.
  • Ujistěte se, že ve vašem životě jsou pozitivní a podporující lidé, na něž se můžete spolehnout, abyste jim poskytli užitečné rady a zpětnou vazbu. Negativní lidé mohou zvýšit hladinu stresu a způsobit, že pochybujete o své schopnosti zvládat stres zdravým způsobem.
  • Začněte praktikovat pozitivní samomluvu podle jednoho jednoduchého pravidla: Neříkejte sobě nic, co byste nikomu jinému neřekli. Buďte milí a povzbuzující sami k sobě. Pokud do vaší mysli vstoupí negativní myšlenka, zhodnoťte ji racionálně a odpovězte s potvrzeními toho, co je pro vás dobré. Přemýšlejte o věcech, za které jste ve svém životě vděční.

Copyright © 2019 Roman Machník, realitní makléř. Ochrana osobních údajů

Back to top