Jak nejlépe zabezpečit nemovitosti před zloději

Jak nejlépe zabezpečit nemovitosti před zloději

Jak nejlépe zabezpečit nemovitosti před zloději 1024 639 admin

Samotné zabezpečení nemovitosti začíná již u preventivních opatření, následují zábrany mechanické a vyšperkovat jej můžete elektronickým zabezpečením. Jaká zařízení a typy zabezpečení jsou pro vás těmi pravými, ať už se jedná o otázku financí či účinnosti?

Začněte prevencí

Možná se to může zdát na první pohled naivní, ale právě některé obyčejné chyby a hloupá rozhodnutí vás mohou stát majetek. Začněte proto preventivními opatřeními, tedy že nebudete nechávat klíče uschované pod rohožkou, zkontrolujete uzavření oken a všech dveří před odchodem z domu, nebudete nechávat schránku plnou pošty po dobu vaší delší nepřítomnosti, popřípadě označovat na sociálních sítích, že odjíždíte na dovolenou apod. Snažte se zloděje k vaší nemovitosti zbytečně nenalákat. V případě, že nejste doma, může být dobrým pomocníkem automatické spouštění osvětlení a rolet.

Přístup k domu, přístup pro zloděje

I zloději se nějak musí dostat k vašemu domu a ideální je jim tuto cestu co nejvíce ztížit. Základem je tedy zajistit přístupové cesty do nemovitosti, které mohou být nejsnáze překonatelnými. To zvládne kvalitní a dobře zabezpečená vjezdová brána, branka, garážové, vchodové a balkonové dveře, také dveře z garáže do bytu a okna.

Ochrana dveří a oken

Klíčové jsou při zabezpečení nemovitosti především bezpečnostní dveře, u kterých byste měli hledět vždy na stupeň bezpečnostní třídy. Do běžných domácností stačí dveře z 3. či 4. třídy. U dveří můžete popřemýšlet i nad elektronickým zámkem, který využívá pro vstup nastavené číselné kódy, ty lepší i otisk prstu. K ochraně oken jsou dobrou volbou předokenní rolety ve vodících lištách. Pokud ty zloděj překoná, můžete mu připravit překvapení v podobě tvrzeného či lepeného skla.

 

Zabezpečovací systém

Vsadit můžete také na systém elektronického zabezpečení, jinak také elektronická zabezpečovací signalizace. Ta detekuje vstup či pokus o vstup zlodějem do hlídaného prostoru, a to akustickou či optickou signalizací. V hlídaných prostorech jsou umístěny detektory, o kterých centrální jednotka sbírá neustále informace a může kontaktovat v reálním čase majitele domu, SMS notifikací či s pomocí aplikace. Může také zasílat údaje rovnou na PCO, tedy pult centralizované ochrany, který k vašemu domu vyšle zásahovou jednotku. Pravdou však je, že nejde o levnou službu.

Cena a podrobnosti

Cena elektronického zabezpečovacího systému se však odvíjí od zvolené varianty a rozsahu instalace, tedy rozsahu požadované ochrany. Některé detektory reagují na pohyb, rozbití skla, magnetické senzory otevření oken a dveří, páčení žaluzií a dveří apod. Základem systému jsou samozřejmě detektory, které zjišťují pohyb v daném prostoru. Jedná se zpravidla o kameru vybavenou bleskem a infračerveným přísvitem pro focení v noci. Takovéto pohybové detektory dokáží mnohdy nahradit složitý a drahý kamerový systém.

 

Kamerový systém

Rozhodnete-li se však pro klasický kamerový systém, rozmyslete si, zda dáte přednost drátovým či bezdrátovým kamerám, na výběr máte z nejrůznějších typů a vlastností kamer. Instalují se kamery skrytě, ale i viditelně, aby na první pohled zloděje odlákaly. Klíčovou vlastností kamerového systému je, aby měly pořízené záběry vypovídací hodnotu a pomohly při identifikaci zloděje. Myslete na to, že kamerový systém se pořizuje zpravidla jako doplněk k zabezpečovacímu systému, jelikož je jeho hlavním účelem pořízení kvalitního a použitelného záznamu o dané události.

Copyright © 2019 Roman Machník, realitní makléř. Ochrana osobních údajů

Back to top